Wersje językowe
Filtruj

Najlepsze wieloletnie rośliny okrywowe

Rośliny okrywowe to grupa niskich roślin ozdobnych, które rosną gęsto, tworząc zwarte i trwałe okrywy. Wykorzystywane są bardzo często w celu zagospodarowania terenów zielonych oraz w ogrodach zamiast trawnika. Mogą porastać bardzo duże obszary i tworzą przy tym efekt gęstego roślinnego dywanu.

Niskie rośliny okrywowe

Vinca minor ILLUMINATION Cahill - barwinek pospolity Vinca minor ILLUMINATION Cahill - barwinek pospolity
Cena: 9,41 zł 9,90 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Vinca minor La Grave - barwinek pospolity Vinca minor La Grave - barwinek pospolity
Cena: 9,41 zł 9,90 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Vinca minor Plena - barwinek pospolity Vinca minor Plena - barwinek pospolity
Cena: 9,41 zł 9,90 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Vinca minor Ralph Shugert - barwinek pospolity Vinca minor Ralph Shugert - barwinek pospolity
Cena: 9,41 zł 9,90 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Szybko Rosnące rośliny okrywowe zimozielone

Rośliny okrywowe występują w wielu gatunkach i odmianach. Każda z nich ma inne właściwości, wygląd i dynamikę wzrostu. Część gatunków będzie dobrze rosła w miejscach nasłonecznionych, inne sprawdzą się lepiej w cieniu. Istnieją także gatunki zimozielone, które nie tracą liści przez cały rok. Dzięki swojej różnorodności rośliny okrywowe mogą być piękną ozdobą ogrodu. Dodatkowo są odporne na okresowe susze i zanieczyszczenia powietrza, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się jako ozdoba miejskich terenów zielonych. Nie wymagają również specjalnej pielęgnacji, przez co są łatwe w utrzymaniu. 

Łatwa pielęgnacja roślin okrywowych

Rośliny okrywowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je jako elementy skarp i alternatywa dla trawnika. Początkowo koszty zasadzenia roślin okrywowych są zdecydowanie większe niż np. trawnika, jednak są to rośliny, które na przestrzeni lat wymagają zdecydowanie mniej pielęgnacji i nie mają żadnych specjalnych wymagań. Zapobiegają erozji na skarpach. Niektóre z nich są odporne na okresowe susze.

Znajdź alternatywne rozwiązanie - niskie rośliny okrywowe zastępując trawniki

Głównie z tych powodów rośliny okrywowe są często wykorzystywane w miastach jako ozdoba skarp i terenów zielonych. Są także znakomitym rozwiązaniem jako alternatywa dla trawnika, w miejscach trudnodostępnych, w których koszenie trawy mogłoby być problematyczne, a także pod koronami  drzew, gdzie zawsze jest cień.  Niektóre gatunki roślin okrywowych np. wydmuchrzyca piaskowa mogą rosnąć również na piaszczystym, suchym  terenie.

Szeroka oferta roślin okrywowych zarówno do cienia jak i na słońce

Większość roślin okrywowych przystosowanych do uprawy w miejscach słonecznych, poradzi sobie również w półcieniu. Jednak w miejscach o ograniczonej ilości światła słonecznego lepiej wybrać gatunki roślin okrywowych, które są przystosowane do cienia. W miejscach zacienionych np. pod koronami drzew najlepiej sadzić gatunki takie jak: konwalia, pragania syberyjska, gajowiec żółty, bluszcz pospolity, trzmielina Fotrune’a, barwinek pospolity lub runianka japońska. Natomiast w miejscach nasłonecznionych najlepiej sprawdzą się takie gatunki jak: rozchodnik okazały, lawenda, trawuły japońskie, rdest pokrewny lub nawrot czerwonobłękitny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl