Wersje językowe
Płatność i dostawa

 

Formy płatności

 

 • PayU – wpłata należności za zamówienie za pośrednictwem systemu PayU
 • PayPal – wpłata należności za zamówienie za pośrednictwem systemu PayPal (+ 4% od wartości zamówionych towarów, system automatycznie dolicza tę wartość do kosztów wysyłki).
 • Autopay S.A. - wpłata należności za zamówienie za pośrednictwem systemu Autopay

 • PayPro - wpłata należności za zamówienie za pośrednictwem systemu Przelewy24

 

Formy wysyłki

 

 • firma kurierska (DHL Premium, GLS)

 

Zasady wysyłki roślin

 

Wysyłki realizowane są w okresie od 15 marca do 15 listopada w kolejności wpłat. Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji wysyłek może ulec zmianie jeśli niesprzyjające warunki pogodowe (mróz, śnieg, duże opady deszczowe) uniemożliwiają bezpieczne dostarczenie roślin do Klienta.

 

Rośliny starannie zabezpieczamy na czas transportu tak, by mogły dotrzeć do Klienta w dobrej kondycji.
Maksymalna łączna waga roślin o wysokości do 90 cm, jakie możemy zapakować do jednej dużej paczki wynosi 24 kg. Jeżeli waga zamówionych roślin przekroczy 24 kg konieczne będzie zapakowanie w dwie paczki lub więcej paczek.

 

Waga roślin podana jest w opisie produktu. System automatycznie sumuje wagę zamówionych roślin i na jej podstawie oblicza całkowity koszt wysyłki.

 

Koszty wysyłki

 

 • Dla przesyłek kurierskich realizowanych na obszarze Polski:

 

 - rośliny o wysokości do 90 cm

  

Waga koszt w zł
DHL Premium
 GLS
do 24 kg 39  29
do 48 kg 78  58
do 72 kg 117  87
do 96 kg 156  116
od 120 kg koszt ustalany indywidualnie

 

- rośliny o wysokości powyżej 90 cm - koszt wysyłki podstawowej (w tabeli powyżej) z dopłatą do przesyłki nietypowej 

 

 • Dla przesyłek kurierskich realizowanych na obszarze krajów UE koszt wysyłki ustalany jest indywidualnie w zależności od wagi paczki oraz strefy kraju do jakiego ma być ona dostarczona.

 

Czas realizacji

 

Na czas realizacji składa się czas:

 

 • potrzebny do skompletowania zamówienia – jeśli nie wszystkie rośliny są dostępne
 • oczekiwania na wpłatę – przy zamówieniach płatnych przelewem
 • potrzebny na bezpieczne zapakowanie roślin
 • dostarczenia paczki przez firmę kurierską

 

Średni czas realizacji to ok. 1-3 dni robocze. Sklep zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego terminu do 14 dni roboczych w okresach wzmożonych zakupów i dużej ilości zamówień. Zapewniamy jednak, że dokładamy wszelkich starań, by czas oczekiwania na przesyłkę skrócić do minimum.

Ze względu na bezpieczeństwo roślin paczki wysyłane są w każdy poniedziałek, wtorek, środę i wyjątkowo również w czwartek , pod warunkiem, że nie są to dni świąteczne lub przedświąteczne. Paczki dostarczane są wyłącznie za pośrednictwem firmy kurierskiej, zazwyczaj w ciągu 1 dnia roboczego od dnia wysyłki.

Ważne !! W formularzu zamówienia należy podać adres wysyłki, pod którym możliwe będzie bezproblemowe odebranie przesyłki od kuriera (może to być adres: domowy, miejsca pracy, kogoś z rodziny, czy zaprzyjaźnionego sąsiada) oraz numer telefonu kontaktowego dla kuriera.

Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez Kupującego nieprawidłowych danych adresowych oraz kontaktowych. Nieprawidłowe dane mogą uniemożliwić realizację zamówienia. Dodatkowe koszty związane ze zmianą adresu dostawy (gdy zamówienie jest w trakcie dostawy) ponosi Kupujący.

Wieloletnie rośliny o pachnących kwiatach w e-Clematis

W ofercie internetowego sklepu ogrodniczego E-Clematis znajdą Państwo m.in. powojniki, rośliny pnące, róże, byliny, trawy, drzewa i krzewy liściaste, niskie rośliny okrywowe, a także rośliny o jadalnych owocach, które oprócz pięknego wyglądu, dostarczą także ciekawych doznań smakowych. Wiele roślin z naszej oferty sprawdza się jako ozdoba tarasów i balkonów. W szerokim asortymencie sklepu E-Clematis każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Postaw na rośliny ozdobne do ogrodu, na balkon lub taras

Ogród na tarasie lub balkonie może być równie piękny jak ten przydomowy. Należy jednak wiedzieć jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w takich miejscach. Ważne, aby zastosować pewną równowagę i stosować zarówno rośliny jednoroczne, które kwitną piękne, ale krótko, jak i rośliny wieloletnie. Dzięki temu balkon czy taras będzie wyglądał pięknie niemalże przez cały rok. Rośliny, które sprawdzą się znakomicie jako wieloletnia ozdoba tarasów i balkonów to m.in. runianka japońska, trzmielina Fortune’a, bluszcz pospolity i barwinek pospolity. Są to rośliny, które rosną bezproblemowe, odporne i trwałe. Nie mają zbyt dużych wymagań, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Większość z nich dobrze znosi cięcie, więc nie będzie problemu z odpowiednim uformowaniem ich kształtu. 

Zadbaj o rośliny kwitnące wiosną i latem

Wraz z nadejściem nowego sezonu rośliny budzą się do życia i zaczynają kwitnąć, zmieniając nasze otoczenie w piękne i kolorowe miejsca. Jest to również moment, w którym należy zająć się ich pielęgnacją, aby rosły zdrowo i pięknie przez resztę sezonu. Każda grupa roślin ma nieco inne wymagania siedliskowe oraz pielęgnacyjne. Większość z nich wymaga systematycznego podlewania, pielęgnacji i ochrony przed ewentualnymi szkodnikami i chorobami. 

Sposoby na pielęgnację kwitnących roślin ozdobnych w Twoim ogrodzie

Regularne usuwanie przekwitniętych kwiatów bylin powoduje przedłużenie ich kwitnienia. W pierwszym roku uprawy, rabaty bylinowe  nie wymagają nawożenia. W kolejnych latach warto rozpocząć nawożenie roślin.  Możemy zastosować nawożenie organiczne np.  kompost, który stosuje się wiosną, kładąc 2 cm warstwę i mieszając ją z glebą. Poprawia on strukturę gleby oraz dostarcza niezbędnych składników mineralnych. Jako uzupełnienie nawożenia organicznego możemy z również stosować nawozy mineralne. Najbezpieczniej stosować nawozy otoczkowane o spowolnionym działaniu np. Substral Osmocote 5-6M, sypiąc pod roczne rośliny jedną czubatą łyżeczkę od herbaty nawozu, a pod starsze rośliny 2 łyżeczki. Nawóz należy podzielić na mniejsze porcje i wsypywać do 3–5 dołków głębokości 3–5 cm, równomiernie rozmieszczonych dookoła rośliny. Nawóz ten będzie się stopniowo uwalniał w ciągu 5–6 miesięcy (stąd oznaczenie 5-6M), odżywiając nasze rośliny systematycznie aż do jesieni. Dlatego wystarczy jedno nawożenie w roku i nie powinno się go opóźniać, aby nie przedłużyć jesiennej wegetacji i nie obniżyć mrozoodporności roślin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl