Wersje językowe
Jakość oferowanych roślin
W naszym sklepie oferujemy materiał roślinny starannie dobrany, który spełnia wysokie wymagania naszych Klientów i jest zgodny z Zaleceniami jakościowymi Związku Szkółkarzy Polskich. Oferowane rośliny to zdrowe, silnie rozrośnięte okazy z bardzo dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym, co gwarantuje przyjęcie się roślin po posadzeniu do gruntu i umożliwia sadzenie w ogrodzie praktycznie przez cały okres wegetacyjny, od wczesnej wiosny do później jesieni.  
Clematis
Clematis
Clematis
Clematis

Wszystkie rośliny zaopatrzone są w wodoodporne, kolorowe etykiety z nazwą rośliny jej wymaganiami oraz instrukcją sadzenia. W przypadku powojników i pnączy, są to rośliny 2-3 letnie, w pojemnikach 2-litrowych (C2), podpięte do podpory bambusowej wysokości 70-90 cm. Niektóre odmiany powojników np. z grupy Integrifolia (powojniki  bylinowe) czy włoskie (z grupy Viticella) mogą być nisko przycięte w trakcie sezonu wegetacyjnego.

Clematis


Dokładna charakterystyka rośliny podana jest przy każdej odmianie w danych technicznych pod opisem odmiany.
Dzięki naszej współpracy z wiodącym producentem roślin ozdobnych, zapewniamy Państwu dostęp do około 200 odmian powojników - Clematis we wszystkich możliwych kolorach oraz 122 gatunków i odmian innych pnączy ogrodowych. Odmiany, które Państwu proponujemy zdobywają liczne medale i wyróżnienia na międzynarodowych i krajowych wystawach.


Zachwyceni ogromną różnorodnością odmian i gatunków mamy nadzieję, że przyjemnie będziecie Państwo spędzać czas w naszym sklepie, tym bardziej, że z chęcią służymy fachową poradą. Kupując w naszym sklepie dostajecie Państwo nie tylko bardzo dobrej jakości rośliny, ale także wsparcie w zakresie sadzenia, uprawy, nawożenia, cięcia czy zastosowania tych pięknych roślin.

Zakupy u nas to nie tylko gwarancja otrzymania najwyższej jakości roślin, ale również gwarancja bezpiecznych zakupów.
E-CLEMATIS to firma z 14-letnim doświadczeniem, która cały czas prężnie się rozwija.

To my spełniamy Wasze marzenia o pięknych ogrodach.

Wieloletnie rośliny o pachnących kwiatach w e-Clematis

W ofercie internetowego sklepu ogrodniczego E-Clematis znajdą Państwo m.in. powojniki, rośliny pnące, róże, byliny, trawy, drzewa i krzewy liściaste, niskie rośliny okrywowe, a także rośliny o jadalnych owocach, które oprócz pięknego wyglądu, dostarczą także ciekawych doznań smakowych. Wiele roślin z naszej oferty sprawdza się jako ozdoba tarasów i balkonów. W szerokim asortymencie sklepu E-Clematis każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Postaw na rośliny ozdobne do ogrodu, na balkon lub taras

Ogród na tarasie lub balkonie może być równie piękny jak ten przydomowy. Należy jednak wiedzieć jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w takich miejscach. Ważne, aby zastosować pewną równowagę i stosować zarówno rośliny jednoroczne, które kwitną piękne, ale krótko, jak i rośliny wieloletnie. Dzięki temu balkon czy taras będzie wyglądał pięknie niemalże przez cały rok. Rośliny, które sprawdzą się znakomicie jako wieloletnia ozdoba tarasów i balkonów to m.in. runianka japońska, trzmielina Fortune’a, bluszcz pospolity i barwinek pospolity. Są to rośliny, które rosną bezproblemowe, odporne i trwałe. Nie mają zbyt dużych wymagań, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Większość z nich dobrze znosi cięcie, więc nie będzie problemu z odpowiednim uformowaniem ich kształtu. 

Zadbaj o rośliny kwitnące wiosną i latem

Wraz z nadejściem nowego sezonu rośliny budzą się do życia i zaczynają kwitnąć, zmieniając nasze otoczenie w piękne i kolorowe miejsca. Jest to również moment, w którym należy zająć się ich pielęgnacją, aby rosły zdrowo i pięknie przez resztę sezonu. Każda grupa roślin ma nieco inne wymagania siedliskowe oraz pielęgnacyjne. Większość z nich wymaga systematycznego podlewania, pielęgnacji i ochrony przed ewentualnymi szkodnikami i chorobami. 

Sposoby na pielęgnację kwitnących roślin ozdobnych w Twoim ogrodzie

Regularne usuwanie przekwitniętych kwiatów bylin powoduje przedłużenie ich kwitnienia. W pierwszym roku uprawy, rabaty bylinowe  nie wymagają nawożenia. W kolejnych latach warto rozpocząć nawożenie roślin.  Możemy zastosować nawożenie organiczne np.  kompost, który stosuje się wiosną, kładąc 2 cm warstwę i mieszając ją z glebą. Poprawia on strukturę gleby oraz dostarcza niezbędnych składników mineralnych. Jako uzupełnienie nawożenia organicznego możemy z również stosować nawozy mineralne. Najbezpieczniej stosować nawozy otoczkowane o spowolnionym działaniu np. Substral Osmocote 5-6M, sypiąc pod roczne rośliny jedną czubatą łyżeczkę od herbaty nawozu, a pod starsze rośliny 2 łyżeczki. Nawóz należy podzielić na mniejsze porcje i wsypywać do 3–5 dołków głębokości 3–5 cm, równomiernie rozmieszczonych dookoła rośliny. Nawóz ten będzie się stopniowo uwalniał w ciągu 5–6 miesięcy (stąd oznaczenie 5-6M), odżywiając nasze rośliny systematycznie aż do jesieni. Dlatego wystarczy jedno nawożenie w roku i nie powinno się go opóźniać, aby nie przedłużyć jesiennej wegetacji i nie obniżyć mrozoodporności roślin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl