Wersje językowe
Jakość oferowanych roślin
W naszym sklepie oferujemy materiał roślinny starannie dobrany, który spełnia wysokie wymagania naszych Klientów. Rośliny to duże, kilkuletnie, dorodne okazy z bardzo dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym, co gwarantuje przyjęcie się roślin po posadzeniu do gruntu.
 
Clematis Clematis roslina

W przypadku powojników i pnączy wszystkie rośliny zaopatrzone są w wodoodporne etykiety z nazwą rośliny jej wymaganiami, instrukcją sadzenia. W większości są to rośliny 2-3 letnie, w pojemnikach 2 lirowych, podpięte do podpory bambusowej wysokości 70-90 cmNiektóre odmiany np. powojniki bylinowe czy włoskie (Viticella) mogą być nisko przycięte w trakcie sezonu wegetacyjnego.
Dokładna charakterystyka rośliny podana jest przy każdej odmianie w tabeli zbiorczej. Dodatkowo producent-szkółka Clematis Źródło Dobrych Pnączy z Pruszkowa, przygotował ulotki informacyjne o powojnikach, pnączach, które dołączamy do pakowanych roślin.
Dzięki naszej współpracy zapewniamy Państwu dostęp do ponad 280 gatunków i odmian powojników - clematis we wszystkich możliwych kolorach oraz ponad 120 gatunków i odmian innych pnączy ogrodowych. Odmiany, które Państwu proponujemy zdobywają liczne medale i wyróżnienia na międzynarodowych i krajowych wystawach.

Współpracujemy ze Szkółką Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit z Pęchcina. Dzięki temu zapewniamy Państwu dostęp do wszystkich oferowanych przez tę szkółkę roślin ozdobnych. Szkółka jest członkiem Związku Szkółkarzy Polskich od początku istnienia tej organizacji. W jej ofercie znajduje się ponad 1500 gatunków i odmian roślin, które będziemy mogli Państwu zaoferować. Miło nam poinformować, że jesteśmy jedynym internetowym sklepem ogrodniczym, który realizuje zamówienia na większość roślin z oferty tej szkółki. Mamy nadzieję, że bardzo bogata oferta przyciągnie do nas nowych Klientów a dla Stałych Klientów będzie cennym dodatkiem.

W naszym sklepie nie mogło zabraknąć interesujących bylin, dlatego też podjęliśmy współpracę z 
- Szkółką Bylin Państwa J.J. Marcinkowskich, którzy są członkami Związku Szkółkarzy Polskich. W ofercie szkółki znajduje się wiele cennych pozycji roślinnych, których nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie.

Zachwyceni ogromną różnorodnością odmian i gatunków mamy nadzieję, że przyjemnie będziecie Państwo spędzać czas w naszym sklepie, tym bardziej, że z chęcią służymy fachową poradą. Kupując w naszym sklepie dostajecie Państwo nie tylko bardzo dobrej jakości sadzonki, ale także wsparcie w zakresie sadzenia, uprawy, nawożenia, cięcia czy zastosowania tych pięknych roślin.

Swoje doświadczenie teoretyczne jak i praktyczne zdobywaliśmy na prestiżowej warszawskiej uczelni SGGW na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu oraz we współpracy ze specjalistami w zakresie uprawy roślin.
Zakupy u nas to nie tylko gwarancja otrzymania najwyższej jakości roślin, ale również gwarancja bezpiecznych zakupów potwierdzona certyfikatem przez niezależną instytucję o ugruntowanym autorytecie i pozycji na rynku.

Decydując się na zakupy w E-CLEMATIS otrzymujesz rośliny najlepszej jakości od najlepszych polskich producentów zrzeszonych w Związku  Szkółkarzy Polskich.

To my spełniamy Wasze marzenia o pięknych ogrodach.

Mgr inż. Anna Rafaląt.

Wieloletnie rośliny o pachnących kwiatach w e-Clematis

W ofercie internetowego sklepu ogrodniczego E-Clematis znajdą Państwo m.in. powojniki, rośliny pnące, róże, byliny, trawy, drzewa i krzewy liściaste, niskie rośliny okrywowe, a także rośliny o jadalnych owocach, które oprócz pięknego wyglądu, dostarczą także ciekawych doznań smakowych. Wiele roślin z naszej oferty sprawdza się jako ozdoba tarasów i balkonów. W szerokim asortymencie sklepu E-Clematis każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Postaw na rośliny ozdobne do ogrodu, na balkon lub taras

Ogród na tarasie lub balkonie może być równie piękny jak ten przydomowy. Należy jednak wiedzieć jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w takich miejscach. Ważne, aby zastosować pewną równowagę i stosować zarówno rośliny jednoroczne, które kwitną piękne, ale krótko, jak i rośliny wieloletnie. Dzięki temu balkon czy taras będzie wyglądał pięknie niemalże przez cały rok. Rośliny, które sprawdzą się znakomicie jako wieloletnia ozdoba tarasów i balkonów to m.in. runianka japońska, trzmielina Fortune’a, bluszcz pospolity i barwinek pospolity. Są to rośliny, które rosną bezproblemowe, odporne i trwałe. Nie mają zbyt dużych wymagań, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta. Większość z nich dobrze znosi cięcie, więc nie będzie problemu z odpowiednim uformowaniem ich kształtu. 

Zadbaj o rośliny kwitnące wiosną i latem

Wraz z nadejściem nowego sezonu rośliny budzą się do życia i zaczynają kwitnąć, zmieniając nasze otoczenie w piękne i kolorowe miejsca. Jest to również moment, w którym należy zająć się ich pielęgnacją, aby rosły zdrowo i pięknie przez resztę sezonu. Każda grupa roślin ma nieco inne wymagania siedliskowe oraz pielęgnacyjne. Większość z nich wymaga systematycznego podlewania, pielęgnacji i ochrony przed ewentualnymi szkodnikami i chorobami. 

Sposoby na pielęgnację kwitnących roślin ozdobnych w Twoim ogrodzie

Regularne usuwanie przekwitniętych kwiatów bylin powoduje przedłużenie ich kwitnienia. W pierwszym roku uprawy, rabaty bylinowe  nie wymagają nawożenia. W kolejnych latach warto rozpocząć nawożenie roślin.  Możemy zastosować nawożenie organiczne np.  kompost, który stosuje się wiosną, kładąc 2 cm warstwę i mieszając ją z glebą. Poprawia on strukturę gleby oraz dostarcza niezbędnych składników mineralnych. Jako uzupełnienie nawożenia organicznego możemy z również stosować nawozy mineralne. Najbezpieczniej stosować nawozy otoczkowane o spowolnionym działaniu np. Substral Osmocote 5-6M, sypiąc pod roczne rośliny jedną czubatą łyżeczkę od herbaty nawozu, a pod starsze rośliny 2 łyżeczki. Nawóz należy podzielić na mniejsze porcje i wsypywać do 3–5 dołków głębokości 3–5 cm, równomiernie rozmieszczonych dookoła rośliny. Nawóz ten będzie się stopniowo uwalniał w ciągu 5–6 miesięcy (stąd oznaczenie 5-6M), odżywiając nasze rośliny systematycznie aż do jesieni. Dlatego wystarczy jedno nawożenie w roku i nie powinno się go opóźniać, aby nie przedłużyć jesiennej wegetacji i nie obniżyć mrozoodporności roślin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl