Przejdź do głównej treści

Wysyłka do krajów UE

Powojniki bylinowe -10%

Język:
polski
Otwórz wyszukiwarkę
Szukaj
Zamknij wyszukiwarkę Wyczyść Szukaj
Produkty w koszyku: 0. Zobacz szczegóły

Twój koszyk jest pusty

Kategorie bloga

Kategorie bloga

W jaki sposób zabezpieczyć otrzymane rośliny przed przymrozkami?

  • autor: Anna Rafaląt
  • dodano: 21-03-2024
  • w kategorii Porady
W jaki sposób zabezpieczyć otrzymane rośliny przed przymrozkami?

W jaki sposób zabezpieczyć otrzymane rośliny m.in. powojniki, pnącza przed przymrozkami?  (Gdzie i jak przechowywać otrzymane rośliny a zwłaszcza powojniki w czasie przymrozków?

Otrzymane rośliny należy odpowiednio zabezpieczyć na czas przymrozków. Wysyłane do Państwa powojniki na początku sezonu mogą pochodzić m.in. z tunelu od producenta, dlatego mają dużo zielonych pąków, pędów i liści, które należy zabezpieczyć przed mrozem.

Powojniki i inne rośliny możemy zabezpieczyć przed przymrozkami na kilka sposobów:

  • rośliny możemy przechować na czas przymrozków w zamkniętym pudełku – kartonie, w którym zostały dostarczone i zostawić na zewnątrz, karton jest kilkuwarstwowy i będzie je chronił przed zimnem, na dzień trzeba rośliny wyjąć z kartonu;
  • otrzymane rośliny możemy także wstawić do chłodnego, widnego miejsca np. do garażu, piwnicy itp. Chowamy je na noc i wystawiamy na zewnątrz w ciągu dnia, jeśli temperatura nie będzie ujemna. W ten sposób rośliny się zahartują;
  • możemy także ustawić je na zewnątrz, blisko siebie, doniczka przy doniczce i okryć je agrowłókniną lub innym materiałem. Przykrywając rośliny proszę się nie martwić jeśli jakieś zielone, kruche pędy się odłamią, bo czasami tak się zdarza; ułamane czubki roślin szybko odrosną. Owijamy całe rośliny, nie zostawiamy miejsca nieokrytego, przez które mogłoby wnikać zimne powietrze.
  • Jeśli przymrozki wystąpią już po posadzeniu do gruntu to całe rośliny od góry do dołu okrywamy agrowłókniną.

Przymrozki do -2°C nie powinny uszkodzić roślin, ale większe od -3°C mogą, dlatego warto sprawdzać pogodę. Proszę też pamiętać o delikatnym podlewaniu roślin do czasu wysadzenia.

 


Copyright by e-clematis all rights reserved

Autorskie prawa majątkowe do treści znajdujących się na stronie Sklepu przysługują Sprzedawcy. W szczególności zabrania się wykorzystywania zdjęć i opisów Towarów w Internecie, chociażby nie były one przedmiotem prawa autorskiego; stanowi to czyn nieuczciwej konkurencji. Stawkę opłaty za udzielenie przez Sprzedawcę zgody na wykorzystanie w Internecie jednego zdjęcia Towaru ustala się na minimum 50 (pięćdziesiąt) zł + VAT za każdy rozpoczęty rok wykorzystywania.

Komentarze do wpisu (28)

Napisz komentarz
B

Bożena

Polecam, piękne sadzonki profesjonalnie zapakowane

O

Olga Kaznowska

Dziś otrzymałam swoją pierwszą przesyłkę. Przepięknie zapakowane clematisy , bardzo ładne roślinki. Będę zamawiać jeszcze inne odmiany. Polecam wszystkim .

J

Jola

Piękne sadzonki, bardzo dobrze zapakowane. Bez śladów po podróży. Odpoczywają w cieniu. Dziękuję. Strona internetowa zapisana, wrócę tam po kolejne zakupy.

E

Ewa

Piękne, kwitnace rośliny ze starannością zabezpieczone na czas transportu. Aż miło otwiera się taka przesyłkę.

L

Lidia

Polecam, rośliny przepiękne

B

Barbara Rutkowska

Otrzymałam 16.06.26r tempo dostawy expresowe,, powijniki bardzo dobrze zapakowane , w stanie idealnym i z kwiatkami stoją dzisiaj na tarasie. Polecam dostawcę , jeżeli kupuję powojniki to właśnie w e-clematis., pozdrawiam ❤️

O

Orczykkrystyna@gmail.com

Dzisiaj otrzymałam sadzonki alstroemeri 4szt. Super zapakowane, polecam na 100%

P

Paulina

Śliczne duże sadzonki, bardzo dobrze zabezpieczone do transportu. Bardzo polecam! Napewno jeszcze zamówię.

A

Anna

Piękne clematis.Dobrze zapakowane.Sadzonki duże.

L

lidia Dembowska

piekne sadzonki,bardzo dobrze zapakowane,polecam innym ten sklep.Dziękuję

J

Jolanta

Powojniki piękne, dotarły w bardzo dobrym stanie. Polecam.

A

Anna

Clematisy dotarli wczoraj w idealnym stanie .Bardzo dziękuję i polecam .

D

Damian

Clematisy ładnie się prezentują, już z pąkami kwiatowymi, polecam;)

A

Alicja

Kwiatki dotarły wczoraj. Są w bardzo dobrym stanie. Polecam!!!

W

walang42@gmail.com

Otrzymałem zdrową silą sadzonkę o parametrach zgodnych z zamówieniem.Opakowanie profesjonalne.Polecam. Waldemar z Bytowa

E

Ewa

Clematisy otrzymałam dziś,wszystkie całe i zdrowe,zaraz idę sadzić.Niektóre już kwitną.Serdecznie dziękuję.

A

alapietka@op.pl

Rośliny dotarły wczoraj bardzo dobrze zabezpieczone i wczoraj zostały posadzone do gruntu. Zobaczymy jak będą rosły.

G

Grażyna Kościelny

Polecam!!! Sadzonki są zawsze w bardzo dobrym stanie, okazałe i bardzo dobrze zabezpieczone.

A

Agata

Właśnie otrzymałam swoje zamówienie. Rosliny zabezpieczone profesjonalnie do transportu, podlane. Dotarły w idealnym stanie. Dziękuję.

I

Ilona

Piękne i zdrowe sadzonki, dobrze zabezpieczone. Polecam

M

Marzena

Rośliny dotarły w idealnym stanie. Piękne sadzonki - dziękuję.

E

ewula1960

Wsxystko dotarło w idealnym stanie.

A

Andrzej

Sadzonki super zapakowane i zabezpieczone no i p[iękne (za to ocena na 5). Czekam aż skończą się przymrozki ................ i jak potem będą rosły w ziemi.

B

Beata

Witam miłośników przyrody. Sadzonka rzeczywiście wspaniała. Jest już w donicy w towarzystwie poprzedniej , mam nadzieję, że nie zdominuje mojej obecnej i będzie im w towarzystwie raźniej. Dziękuję za moc pracy w wyhodowanie ,,mojego,, klematisa. Obiecuję równie dobrze się nim opiekować.

M

Magdalena

Jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem clematisów to polecam tą stronę. Sadzonki piękne, duże z pąkami kwiatowymi , rozbudowanym systemem korzeniowym i co najmniej trzema pędami. Jeszcze raz polecam.

J

Jagoda

Zamówiłam pięć różnych clematisów, wszystkie przyszły w idealnym stanie.

A

Anna

Wiciokrzew dotarł w idealnym stanie, wszystkie sadzonki wysokie, ładnie wyhodować. Polecam!

J

Joanna

Sadzonki clematisów i hortensji pnącej w bardzo dobrej kondycji. Na clematisach rozwinięte już małe listki, sadzonki mają około 50 cm. Hortensje mają po kilka zdrowych, grubych pędów z zielonymi pączkami. Clematis nylonowy przycięty krótko , jeszcze w uśpieniu. Całość przesyłki dobrze zabezpieczona, dotarła w bardzo dobrym stanie. Polecam!!!